Odpływ liniowy łazienkowy

Współcześnie remontując łazienkę producenci mogą zaoferować szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że łazienka nie tylko nabierze unikalnego charakteru, ale również stanie się wyjątkowo estetyczna oraz funkcjonalna. Jedną z ciekawszych innowacji, która zyskuje szczególną popularność w przypadku łazienek nowoczesnych, jest odpływ liniowy prysznicowy. Co należy wiedzieć na temat tego typu odpływu? Odpowiadamy!

Odpływ liniowy — czym jest?

Odpływ liniowy w łazience to jedno z nowocześniejszych rozwiązań, które pozwala na sprawne odprowadzenie gromadzącej się u stóp wody. Do niedawna najpopularniejszym rozwiązaniem był montaż brodzika. Niemniej jednak współcześnie zarówno ze względu na swoje walory estetyczne, jak i użytkowe coraz częściej wykorzystywany jest odpływ liniowy prysznicowy. Poprzez tego rodzaju odpływ rozumie się wbudowaną w podłogę rynienkę, która umiejscowiona jest na poziomie posadzki. Jest ona niewidoczna ze względu na nałożony na nią ruszt (kratkę). To właśnie w tej rynience gromadzi się woda, która w kolejnym etapie odprowadzana jest do odpływu. Niegdyś tego rodzaju rozwiązanie najczęściej wykorzystywane byłoby w obiektach sportowych.

Komfort użytkowania

Odwodnienie liniowe prysznicowe jest szczególnie komfortowym rozwiązaniem. Ze względu na brak brodzika minimalizowanie jest ryzyko potknięcia się. W tego typu rozwiązaniu nie mamy styczności z żadnymi progami czy też stopniami. Oznacza to, że jest to szczególnie korzystne dla osób zmagających się z ograniczeniami ruchowymi. Dodatkowo montując pod prysznicem odpowiednie płytki podłogowe, które posiadają warstwę antypoślizgową gwarantujemy sobie znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa, aniżeli ma miejsce w przypadku klasycznego brodzika. Nowoczesne odpływy liniowe dostępne w atrakcyjnej cenie: https://tanialazienka.com/odplywy-liniowe.html

Odpływ liniowy w każdej łazience?

Dużym atutem tego rodzaju rozwiązania jest możliwość zainstalowania go w każdej łazience. Ze względu na swoje walory estetyczne oraz użytkowe odpływ liniowy może być z powodzeniem zamontowany w łazience o każdych wymiarach niezależnie od jej stylistyki. Warto zwrócić uwagę, jest to idealny odpływ do wszystkich nowoczesnych łazienek. Tego rodzaju odpływ odznacza się wyjątkowym minimalizmem. Jedynym widocznym elementem jest znajdująca się na wierzchu kratka, która równocześnie ze względu na różnorodność wzornictwa może być z powodzeniem dopasowana do stylistyki łazienki. Jedyną wadą tego odpływu jest to, że powinien być on uwzględniony na etapie projektowania łazienki.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *