W latach 50 XIX w. przekazywano kartki w kopertach.

W naszym kraju panuje zwyczaj wysyłania kartek z okazji różnych świąt np. Wielkanocy czy Bożego Narodzenia. Co prawda ten zwyczaj jest teraz zdominowany przez dużo bardziej wygodne wiadomości elektroniczne, ale dodanie kartki do podarunku cały czas jest powszechne i na pewno mile widziane.

Krótka historia kartek okolicznościowych Tradycja przesyłania kartek zawierających życzenia miała swój początek już w Starożytnych Chinach, była również praktykowana u Egipcjan. Ci drudzy słali sobie pozdrowienia na papirusie. W Europie zwyczaj ten rozwinął się w piętnastym wieku. W latach 50 XIX w. wysyłano kartki okolicznościowe w kopertach. Obecnie są to często koperty ozdobne. Ręcznie robione kartki na różne okazje Z pewnością nie ma nic wspanialszego niż prezent stworzony własnoręcznie i osobiście wręczony jubilatowi. Taki podarunek jest w szczególności doceniany przez odbiorcę, bo jest bardziej osobisty. Jeżeli do podarunku chcemy dodać życzenia, miłym akcentem będzie z pewnością stworzenie zwięzłego, wierszyka, najlepiej rymowanego. Też samą kartkę możemy zaprojektować samodzielnie.

Wystarczy do tego kawałek brystolu, tubka kleju, kolorowe wstążki oraz ciekawe brokatowe naklejki, które są do kupienia w sklepie papierniczym. W zależności od typu świętowanego wydarzenia (rocznicy ślubu, narodzin dziecka, urodzin) do naszego wyjątkowego , samodzielnie wykonanego prezentu będziemy mogli dorzucić ozdoby pasujące do okazji. Doskonale sprawdzą się tutaj także koperty ozdobne, będące uzupełnieniem pracy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *