Ludzie przestrzegający zdrowej diety cierpią na dużo mniejszą ilość schorzeń.

Wiek starczy, dla każdego z nas wydaje się niewygodny patrząc pod kątem finansowym, ale głównie zdrowotnym. Na szczęście żyjemy w czasach rozwiniętej technologii, która próbuje zwalczyć dużo chorób pojawiających się po sześćdziesiątym r.ż. Z tego powodu możemy funkcjonować dłużej, lepiej widzieć i słyszeć wyraźniej. Przeprowadzone badania dotyczące słuchu potwierdzają, że osoby przestrzegające zdrowej diety oraz spędzających przynajmniej jedną godzinę dziennie na ćwiczeniach, cierpią na znacznie mniejszą ilość przywar związanych ze słuchem.

 

Badania wykazały też, iż osoby, które śpią 7-8 godzin, znacznie lepiej znosili zmiany dotyczące zaburzeń słuchowych. Okazało się, iż dosłownie właściwe warunki snu, mają wpływ na kondycję naszego słuchu. Ciągłe zatykanie uszu podczas snu, może skutkować nadmierną produkcją woskowiny usznej. Z tego powodu ucho zaczyna zatykać się stopniowo, aż do pełnej głuchoty. W późniejszym czasie potrzebna będzie pomoc doktora. Zjawisko to jest dość znane, lecz niestety przeważnie bagatelizowane przez ludzi. W badaniu jedynie co szósty pacjent cierpiał na problemy ze słuchemkłopoty słuchowe. Jednakże problemy te nie były na tyle poważne, aby decydować się na zastosowanie aparat słuchowy strzelno. Jedynie dwóm % badanym, zostało polecone, żeby zastosowali aparaty słuchowe. Wskazanie doktora było poparte indywidualnymi badaniami, jednak pacjenci używali go tylko w sytuacjach dużego hałasu.

 

Technologia znakomicie wspomaga nas w bardzo wielu sytuacjach. Jednakże nie zapominajmy, iż jest ona jedynie środkiem zastępczym w większości naszego organizmu i nie zastąpi w 100 % owoców zdrowego trybu życia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *