Windy towarowe wyróżniają się większą powierzchnią niż przeciętne windy.

Z uwagi na coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnością, które za wszelką cenę nie chcą być wykluczone ze społeczeństwa przez osobiste ograniczenia potrzebne jest inwestowanie pieniędzy w rozwiązania techniczne wyrównujące szanse. Jednym z takowych rozwiązań są platformy dla niepełnosprawnych, jakie bardzo uproszczają dotarcie do konkretnych miejsc osobą, które są ograniczone ruchowo. Drugim bardzo ważnym urządzeniem są dźwigi osobowe, jakie można nazywać windami.

 

Windy osobowe powinny się znajdować w każdym budynku, który przekracza cztery kondygnacje. Jako alternatywa dla zwykłych wind stosowane są bardzo często producent wind, które odróżniają się większym rozmiarem niż zwykłe windy a także większym udźwigiem. Również z powodu przepisów prawa, których celem jest wyrównanie szans niezbędne jest zaopatrzenie budynków publicznych zarówno w windy osobowe jak i platformy dla niepełnosprawnych. Prócz tego istnieje możliwość zastosować też windy towarowe, lecz ich stosowanie nie jest wymogiem niezbędnym, a jedynie dobrą praktyką.

 

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest zastanowienie się nad różnymi potrzebami ludzi niepełnosprawnych ruchowo ponieważ mimo osobistych ograniczeń są one niezwykle wartościowymi ludźmi, którzy z pewnością wniosą dużo do wszelkiego typu instytucji i korporacji. W większości takie osoby nie oczekują jakiejkolwiek pomocy przy wykonywaniu podstawowych czynności, lecz żywią nadzieję, że nie będzie to uniemożliwione przez braki architektoniczne budynku.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *