Zazwyczaj powiada się, iż uśmiech jest wizytówką człowieka.

Przeważnie powiada się, że uśmiech jest wizytówką każdego z nas. Każdy z nas od dziecka marzy o wspaniałych, zdrowych a także prościutkich ząbkach. Chodzimy do dentysty, monitorujemy systematycznie stan naszej jamy ustnej. Czasami rutynowa wizyta w gabinecie u dentysty to za mało by nasz uśmiech prezentował się tak jak należy. Wszelkiego typu wady zgryzu, wszystkie wady szczękowo-twarzowe oraz nieprawidłowości związane z zębami – z takimi kłopotami najlepiej pójść do lekarza-ortodonty.

Specjalizacja taka jak ortodoncja zajmuje się głównie korygowaniem wszelkiego typu wad, diagnostyką oraz wdrożeniem leczenia. Konsultacje prowadzone są w każdym wieku pacjenta ze względów zdrowotnych a oprócz tego estetycznych.Takim jednym z najpopularniejszych środków ortodontycznych są klamerki na zęby. Można wyróżnić aparaty stałe albo ruchowe. To, który aparat będzie wybrany dla pacjenta uzależniony jest od wady zgryzu jaką posiada i skali problemu. Stałe aparaty zalecane w przypadku zębów stałych szczególnie dla młodzieży oraz dorosłych. Długość stosowania stałych aparatów również zależna jest od rozmiaru wady. Istnieje kilka wariantów aparatów stałych przeznaczonych dla poszczególnych jednostek. Wyróżniamy aparaty ortodontyczne standardowe (metalowe- najpopularniejsze), antyalergiczne (tytanowe), estetyczne (ceramiczne, ceramiczno -kompozytowe, porcelanowe, szafirowe), samoligaturujące, lingwalne a ponadto przezroczyste.

Niewątpliwie każdy pacjent odnajdzie coś w swoim guście.Jeśli zauważymy u siebie pewne niepokojące zmiany wśród uzębienia prędko trzeba pójść do gabinetu ortodonty. Im dłuższy czas czekamy z wizytą tym niestety częściej nasza wada pogłębia się z czasem. Jeżeli natura nie obdarzyła nas w 100% zadowalającym zgryzem a śnimy o pięknym uśmiechu- czas zacząć działać!

Autor: ortodoncja Ruda Śląska

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *