Razem z wiekiem często zaczynają niedomagać różnorakie części ciała.

Razem z starzeniem się organizmu zaczynają niedomagać różnorakie części naszego ciała powodując mało przyjemne niedogodności. Jedną z nich jest utrata utrata albo pogorszenie zdolności słyszenia na skutek zmian jakie zachodzą w przewodzie słuchu. Jest to bardzo częsta niepełnosprawność i nie wolno jej zaniechać, gdyż często może doprowadzić do trwałej głuchoty.

W tak zaistniałej okoliczności należy jak najszybciej udać się do poradni, gdzie przyjmuje lekarz laryngolog i przeprowadzić podstawowe badania słuchu. Badania tego typu nie zbyt mocno inwazyjne, a pomagają ustalić, co jest podstawową przyczyną pogorszenia słyszenia i czy potrzebny będzie aparat słuchowy gniezno. Lekceważenie problemów ze słuchem nie tylko powoduje zmniejszenie jakości życia, niemniej jednak często może być wyjątkowo niebezpieczne. W życiu codziennym powoduje brak możliwości odbierania np. wszelkich sygnałów alarmowych: klaksonów samochodów, krzyków, gwizdka czajnika i tym podobne. Starsze osoby powinny szczególnie dbać o regularne kontrole słuchu.

W przychodniach zdrowia publicznego specjalista laryngolog badanie słuchu wykonuje bezpłatnie w ramach NFZ. Niewątpliwie warto poddać się takim badaniom, ponieważ niemożność należytego odbierania dźwięków z otoczenia ma wpływ też na spadek samopoczucia oraz stanu psychicznego. Takie jednostki często rezygnują ze spotkań towarzyskich, wstydzą się, że powinny zakładać aparat słuchowy. Odpowiednio wcześnie przeprowadzone badania słuchu a także odpowiednia diagnostyka potrafią pomóc utrzymać prawidłowy poziom słuchu na jak najdłuższy okres czasu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *