Ruchome wydmy to niesamowita część przyrody.

Słowiński Park Narodowy położony jest na północnym krańcu Polski nad Morzem Bałtyckim, a jego główną atrakcją są ruchome wydmy, niezwykłe zjawisko w przyrodzie. Niewielu mieszkańców Polski zdaje sobie sprawę, jak olbrzymim zainteresowaniem cieszą się ruchome wydmy w gronie przyjezdnych. Nie ma w tym nic dziwnego – wydmy to niesamowita część przyrody. Ażeby podziwiać to niezwykłe zjawisko, należy dostać się tam na piechotę lub na rowerze, jednakże dystans do przebycia wynosi mniej więcej siedem kilometrów (jeśli startujemy z parkingu w Rąbce).
Więc jeśli jesteśmy z małymi dziećmi, raczej nie porywajmy się na taki spacer. Jednak w sezonie mamy dodatkową opcję, jaka szczególnie u maluchów wywołuje niesamowitą radość. Kiedy pierwszy raz wybrałam się z dobrymi przyjaciółmi do miejscowości Łeba, jeden z moich kolegów od razu ogłosił: Wsiadajmy w meleksy Łeba! Taką podjęliśmy decyzję. Podróż elektrycznym autem była sama w sobie przyjemnością dla dzieci, jednakże najlepsze atrakcje na koniec podróży. Piękna przyroda, niesamowite piaskowe wydmy, aura jak na pustyni. Wielka szkoda, że przemieszczania się wydm nie jesteśmy w stanie zaobserwować gołym okiem.
Tuż obok ogromna, właściwie opuszczona przez ludzi plaża. Krajobraz naprawdę robi na nas wrażenie. Ponadto niedaleko położone jest muzeum wyrzutni rakiet. Przy okazji odkryliśmy, iż do muzeum istnieje możliwość dostać się także statkiem płynąc przez jezioro Łebsko, jednak tak samo jak w przypadku meleksów, przewozy są organizowane jedynie w sezonie. Ze 100% pewnością następnym razem spróbujemy zaliczyć rejs.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *